Forum Pomoc (EN) Szukaj U�ytkownicy Kalendarz Ukryta Wioska

Create your own social network with a free forum.
zIFBoards - Free Forum Hosting

Name:   Password:

Pages: (5) [1] 2 3 ... Last » ( Go to first unread post )

Ukryta Wioska - Wieści!, blog nie działa? przeczytaj co się stało
Jedna litera
Posted: Jul 29 2008, 13:44

Administrator
Group Icon

Group: Admin
Member No.: 1

Hej ho,

Po 4 miesiącach od powstania strony o UW usłyszał wydawca JPF który dziś do mnie pierwszy raz napisał. Z tego miejsca pozdrawiam cały zespół redakcyjny który chce złożyć na mnie nieuzasadnione (według mnie) zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa.

W dniu dzisiejszym ja oraz zespół supportu serwisu Wordpress.com otrzymaliśmy zawiadomienie o naruszeniu praw autorskich od osoby podpisującej się Endriu (endriu@jpf.com.pl).

W ramach wyjaśnienia:

Nie jest prawdą to co napisała mi ta osoba w wiadomości iż próbowano wcześniej się skontaktować ze mną i administracją serwisu hostującego mój blog. Mój adres email można było w wielu miejscach na blogu odnaleźć, mimo to do dnia dzisiejszego nikt z tego nie skorzystał. Najlepszym tego przykładem jest reakcja supportu Wordpress która TEGO SAMEGO dnia (czyt. dzisiaj) gdy otrzymała zgłoszenie, zablokowała post z mangą Naruto na blogu - jest to standardowe działanie administratora w takim przypadku i nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń.

Nie jest prawdą również to iż narażam na szkody wydawnictwo. JPF Fantastica jak samo przyznaje ma licencje na wydawanie mangi Naruto w Polsce. Wszystkie materiały jak również cała strona jest hostowana na zagranicznych serwerach serwisu http://wordpress.com co wiąże się z tym iż nie są rozpowszechniane w Polsce. Kwestia prawna tego była przeze mnie konsultowana z dwoma prawnikami i z przykrością muszę poinformować iż nie naruszam tym licencji JPF i praw autorskich w jej obrębie.

Wyciągnięta przeze mnie ręka i ochota współpracy została nonszalancko odrzucona przez Endriu. W związku z taką ignorancją nie pozostaję mi nic innego jak dociekać swych praw. Dlatego też:

Blog Ukrytej Wioski został zawieszony do czasu uzgodnienia i ustalenia z amerykańskim wydawcą Naruto zgody do publikowania na serwerach amerykańskich tłumaczeń fanowskich w języku polskim.

W chwili obecnej jestem w kontakcie z osobą zajmującą się kwestiami prawnymi na serwisie wordpress.com i zamierzam podjąć kontakt z wydawcą amerykańskim, jak również z samymi organami prawnymi w naszym państwie.

Swoje niezadowolenie z utrudnień w funkcjonowaniu naszego zespołu możecie wyrazić na forum wydawcy: http://mangaforum.dmkproject.pl/forum/view...=3042&start=100
bądź osobiście samemu Endriu: endriu@jpf.com.pl

Pozdrawiam,
J

Szopenoo//Dodam też,że nie zawiesiliśmy wydawanie nowych przetłumaczonych chapterów Naruto,będą ukazywane na http://manga-lib.pl oraz na http://ukrytawioska.com.
Wszystkie spekulacje nt. końca tłumaczenia Naruto przez nasz zespół są bujdą.

--------------------
user posted image
*pstryk, pstryk*
-Co robisz?
-Pstrykam sobie na UW wink.gif
Edek
Posted: Jul 29 2008, 14:00

Tłumacz UW
*

Group: Members
Member No.: 5

Ja nie mogę, jak dla mnie JPF troszke przesadził. Ich licencja obowiązuje na terenie Polski. Wiec kuzwa jakim prawem oni jada nas na amerykańskim serwerze?

--------------------
user posted image
Budyń
Posted: Jul 29 2008, 14:12

Jounin
*

Member No.: 10

Co za k****y [ bez takich proszę] .Tyle mogę powiedzieć. No Sorry ja ich bardzo . To teraz czekamy na rezultaty. Powodzenia J

A tłumaczenia będą wrzubane na mangashare i manga-lib??

--------------------
user posted image
Edek
Posted: Jul 29 2008, 14:20

Tłumacz UW
*

Niewiem, teraz bedzie małe zamieszanie. Możliwe ze na pewien czas zawiesimy tłumaczenie.

--------------------
user posted image
SoulHunter
Posted: Jul 29 2008, 14:43

Jounin
*

Member No.: 51

Ale to są skompe dałny [-.-] Nic nie mogli zrobić że klientów tracą, to sobie wymyślili historyjkę i ją rozpowszechniają. Jak mnie wkurzają tacy ludzie [-.-]

--------------------
http://s14.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=42571 - klikajcie to mi pomożecie W CZYMŚ biggrin.gif

-Puk, Puk !!
-Kto tam??
-Down.
-Sam??
-Nie, z zespołem biggrin.gif
Budyń
Posted: Jul 29 2008, 14:57

Jounin
*

Member No.: 10

Jaki gnój ten shadowdrake jaki gnój. Ja nie rozumiem ludzi którzy stoją z JPF. Cholera jasna zapłacili im czy co?? Ten ShadowDrake to pewnie siedzi przez 10h nad kompem i szuka sktron które nielegalnie tłumaczą Naruto.

Piszą że jeden tom Naruto to 20 dni edycji dolicz do tego drukarnie itd to czemu Naruto nie wychodzi co miesiąc. Po za tym dwadzieścia dni na 7 chapterów. Co z tego że z Japońskiego tłumaczą (po za tym po kiego grzyba pracę se utrudniają, profesjonalizm pełną parą) z ang wersja nie gryzie. Ale to i tak przesada. 8h siedzą w pracy to przecież nawet jedna osoba by chapter spokojnie zrobiła. A jak tam siedzi ze 50-100 osób. Wyznaczyć 10 osoby team od Naruto i proszę tom mógłbym nawet co 2 tygodnie wychodzić. Ale walić to może zaczne ich szanować jak będą chaptery na bierząco tłumaczyli.

--------------------
user posted image
Edek
Posted: Jul 29 2008, 15:00

Tłumacz UW
*

Budyń i reszta. Proszę was o spokój i kulturę słowa. Wszyscy są zdenerwowani, ale nie dajcie się ponosić emocją. Jest problem i trzeba czekać na jego rozwiązanie, które będzie może już wkrótce.

--------------------
user posted image
SoulHunter
Posted: Jul 29 2008, 15:20

Jounin
*

Przepraszam. Mam nadzieję że J się uda i będzie wszytko ok smile.gif

--------------------
http://s14.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=42571 - klikajcie to mi pomożecie W CZYMŚ biggrin.gif

-Puk, Puk !!
-Kto tam??
-Down.
-Sam??
k3nsei
Posted: Jul 29 2008, 16:09

Przyjaciel UW
*

Member No.: 35

Takie realia już są w Polsce. Sam nie zje ale innym nie da.

--------------------
user posted image
SoulHunter
Posted: Jul 29 2008, 17:19

Jounin
*

No masz racje k3nsei wink.gif Niestey dry.gif

--------------------

-Puk, Puk !!
-Kto tam??
-Down.
-Sam??
Bast!an
Posted: Jul 29 2008, 18:53

Unregistered

Ja nie mogę załamka... sad.gif
JPF przegina i to zdrowo angry.gif
k3nsei
Posted: Jul 29 2008, 19:32

Przyjaciel UW
*

Member No.: 35

Te wydawnictwo jest co najmniej żałosne. Przecież to reklama dla nich, przez co ludzie są chętni kupować papierkową wersję mangi. Ale co najłatwiej zwalić na UW winę na złą sprzedaż. Zamiast się reklamować i wspierać takie grupy to JPF pozbawia się darmowej reklamy, dzięki czemu manga jest coraz bardziej popularna.

Brawo dla Pracownikół JPF, oby tak dalej stawali się coraz głupsi. Takie coś trzeba umieć wykorzystać i obrócić na własną korzyść a nie niszczyć.

--------------------
user posted image
Aris
Posted: Jul 29 2008, 19:40

Unregistered

Wszędzie słysze - jpf ma wykupioną licencje ...

Ile taka licencja moze kosztowac ? Nieh sie kazdy zrzuci, kupic i bedzie spokoj z jpfem.

No chyba, ze sie nieda, albo za drogo. Nieznam sie na tym w ogóle.
Edek
Posted: Jul 29 2008, 20:31

Tłumacz UW
*

Nie da się kupić.

Proszę wszystkich o kulturę słowa i kulturę osobistą, nie zniżajmy się do poziomu gnojków z "długim językiem". Bardzo proszę

--------------------
user posted image
Cloud
Posted: Jul 29 2008, 20:58

Jounin
*

Member No.: 17

Kwota licencji jest bardzo wysoka i z miesiąc musielibyśmy zbierać na jeden chapter.
zIFBoards - Free Forum Hosting
Fully Featured & Customizable Free Forums

Topic OptionsPages: (5) [1] 2 3 ... Last »

Hosted for free by zIFBoards* (Terms of Use: Updated 2/10/2010) | Powered by Invision Power Board v1.3 Final © 2003 IPS, Inc.
Page creation time: 0.0499 seconds · Archive