InvisionFree - Free Forum Hosting
Free Forums with no limits on posts or members.

Learn More · Register Now
Welcome to Descarga de novelas. We hope you enjoy your visit.

You're currently viewing our forum as a guest. This means you are limited to certain areas of the board and there are some features you can't use. If you join our community, you'll be able to access member-only sections, and use many member-only features such as customizing your profile, sending personal messages, and voting in polls. Registration is simple, fast, and completely free.

Join our community!

If you're already a member please log in to your account to access all of our features:

Name:   Password:

Conducerea
Diverse anunturi
Linkuri
Administratori:
@ Kataky`
@ anja
@ anknan
@ Katta

Moderatori:
@ LauraPink
@ Lavyctoria
@ Nikoletth
@ yoanna
@ Este foarte important sa cititi

REGULAMENTUL!

@ Cititi de asemenea si

NOILE REGULI!

@ Numarul de mesaje necesare pentru a primi permisiunea de a downloada este 10.

@ Va rog sa va completati profilul cu cateva date personale, cum ar fi sexul, varsta, locatia si adresa de email. (In meniul My Controls, categoriile Manage Additional Profile si Edit Profile Info).

@ REGULAMENT

@ Permisiuni pentru a downloada

@ Avertismente si banari

@ Semnatura

Pages: (16) « First ... 11 12 [13] 14 15 ... Last » ( Go to first unread post ) Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Seriale Turcesti
rnina15winter
Posted: Aug 20 2011, 07:25 PM
Image and video hosting by TinyPic

nina-corazon salvaje
*

Group: Members
Member No.: 1.731

5.gif intrebare:

cine a vazutl "La umbra Teilor " cu Tuba ?
din 2008/2009 cred ca este - o parere ? eu nu l-am vazut inca si ma gandesc sa incerc - am vazut ceva secvente si parca i-au schibat vocea Tubei ??! unsure.gif

dar "Asmali Konak Hayat " de prin 2003 cu Ozcan Deniz si Nurgül Yesilçay ?? -actrita pe care am vazut-o recent in "ask ve ceza"-
a fost difuzat la noi si l-am ratat eu ? 17.gif ....nu-mi amintesc sa fi fost totusi !

--------------------
[TCZ]Female,,Romania,Relaxed[/TCZ]user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
lyna
Posted: Aug 21 2011, 04:48 AM

Regular
*

Member No.: 1.739

Eu am vazut La umbra teilor.Serialul este bun.Este facut inainte de Asi.
Aici Tuba joaca excelent rolul unei tinere ambitioase apartinand unei familii bogate,cu renume in lumea confectiilor.Intr-adevar vocea Tubei este dublata,doar in primul sezon.

Serialul Asmali Konak nu a fost difuzat la noi.Poate il vor aduce.Am citit comentarii pozitive despre el.
Asmali Konak Hayat este un film de lung metraj realizat dupa terminarea serialului,film pe care autorii l-au vrut ca un fel de continuare si finalizare a serialului.

This post has been edited by lyna on Aug 21 2011, 04:49 AM

--------------------
[TCZ],,,[/TCZ]
rnina15winter
Posted: Aug 27 2011, 03:37 AM

nina-corazon salvaje
*

5.gif multumesc lyna !
am inceput si eu "La umbra teilor" la recomandarea ta - este interesant , asa ca am ce urmari o perioada wub.gif

--------------------
[TCZ]Female,,Romania,Relaxed[/TCZ]user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
linuta
Posted: Aug 27 2011, 05:42 AM

Active
*

Member No.: 147

Vara aceasta am vazut/revazut 3 seriale. Am urmarit Aska Surgun cu Beren Saat si Mahsun Kirmizigul pe youtube fara subtitrare si ma rog sa am ocazia sa il vad la noi cu subtitrare. In Turcia a fost dat pe postul ATV, in acelasi timp cu Beyaz Gelincik - La mana destinului difuzat tot de ATV si cu Haziran Gecesi - Havin: doua vieti, o dragoste difizat de Kanal D Tr. De multe ori rating-ul acestui serial le-a intrecut pe cele a celoralalte 2 seriale. Oricum toate 3 au fost cele mai urmarite din acea perioada. Doua dintre ele le-am vazut, de ce nu l-am vedea si pe al treilea. 8.gif
Apoi am vrut sa o revad pe frumoasa Beren Saat si am urmarit Fatmagulun sucu ne? care e absolut superb. Vreo 6 episoade din 39 nu sunt deloc titrate. Restul sunt titrate sau in romana sau in engleza. Cele in engleza trebuie copiate si copiate apoi subtitrarile, dar nu e nici o problema, asa il pot revedea de cate ori am timp si chef. Este atata drama in serialul acesta si e atat de bine pus in scena si joaca atat de bine marea majoritate a actorilor incat ajungi sa plangi si alaturi de personajele pozitive si de cele negative. Abia astept continuarea caci finalul de sezon ne-a lasat cu gura cascata. Si tot nu ai putut reprosa nimic. Lucrurile se petrec exact cum ar trebui sa se petreaca.
Si am revazut Haziran Gecesi - Havin: doua vieti, o dragoste. Si am plans la fel de mult. Si acum ca l-am vazut in vreo 2 saptamani aproape in intregime (de la reintalnirea lui Baran si Havin pana la final), imi dau seama ce putine momente de fericire au avut cei doi. Cred ca numarand lunile de fericire, abia am ajuns la un an si ceva. Si inainte nu stiu de ce aveam impresia ca au fost mai multe. Si uitasem ca de fapt neincrederea si gelozia lui Duygu au dus la divortul lor, Baran oricat de mult ar fi suferit ar fi ramas cu familia lui pentru copii. Si la fel ramasesem cu impresia gresita ca Baran a fost gelos pe Duygu, dar el a iubit-o mult mai mult pe Havin. Duygu era doar prietena si terapeuta lui, mama celor 3 copii ai sai. Acum sunt si mai deceptionata de final ca inainte.
Deocamdata mai urmaresc Unutulmaz pe Kanal D, astept sa inceapa sezonul doi din Fatmagulun sucu ne? si noul serial al lui Kivanc, Kuzey Guney. Nu imi plac nu stiu cat actritele, dar e de ajuns ca joaca Kivanc si Bugra Gulsoy, Tolga din Inima nu respecta reguli.
Pe viitor vreau sa ma apuc de Samanyolu si sper sa inteleg ceva din el desi e fara titrare si Gonulcelen, ca tot se gaseste titrat in romaneste.

--------------------
[TCZ]Female,23,Romania,Sad[/TCZ]user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
lyna
Posted: Aug 27 2011, 06:25 AM

Regular
*

Kuzey Güney (Nord Sud) este noul serial in care va juca Kivanc Tatlitug.
Va incepe in septembrie.
Poate as incerca sa-l vad fara traducere.Sigur vor apare pe net comentarii in engleza care sa ma mai lamureasca.

http://www.youtube.com/watch?v=YvlFub6SHzs

Fatmagül'ün Suçu Ne? promo sezon 2,episodul 40:

http://www.youtube.com/watch?v=HOSKnTK6VW0

This post has been edited by lyna on May 10 2013, 07:46 AM

--------------------
[TCZ],,,[/TCZ]
linuta
Posted: Aug 29 2011, 07:59 AM

Active
*

Member No.: 147

QUOTE (lyna @ Aug 27 2011, 09:25 AM)
Iar acesta este clipul de la Star Tv,alt post tv turcesc:
http://www.youtube.com/watch?v=xNlGtzKAbEw

Am vazut-o si pe Naz Elmas in clip. Joaca in serialul Ay tutulmasi. Sper ca acest serial sa aiba mai mult succes ca Nefes si El gibi si sa nu fie anulat.

--------------------
[TCZ]Female,23,Romania,Sad[/TCZ]user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
lumi
  Posted: Aug 30 2011, 09:50 AM

Beginner
*

Member No.: 2.187

nu toate, dar unele seriale te fac sa le urmaresti cu sufletul la gura, renuntand la alte treburi ori emisiuni.
in general sunt ok.
thumbsup.gif clap2.gif 8.gif

--------------------
user posted image
rnina15winter
Posted: Sep 3 2011, 05:16 AM

nina-corazon salvaje
*

fetelor stiti vreun site unde pot vedea titrat Fatmagulun sucu ne? episoadele de la 23 la 39 ?
chiar si cu srt.in engleza ar fi perfect !
vreau sa ajung la zi inainte de a incepe noul sezon wub.gif

--------------------
lyna
Posted: Sep 3 2011, 06:33 AM

Regular
*

QUOTE (rnina15winter @ Sep 3 2011, 09:16 AM)
fetelor stiti vreun site unde pot vedea titrat Fatmagulun sucu ne? episoadele de la 23 la 39 ?
chiar si cu srt.in engleza ar fi perfect !
vreau sa ajung la zi inainte de a incepe noul sezon  wub.gif

--------------------
[TCZ],,,[/TCZ]
mayte_dulce
Posted: Sep 17 2011, 01:01 PM

Regular
*

Member No.: 18

din 3 octombrie,la ora 21.00 Euforia tv incepe difuzarea unui nou serial turcesc,tradus Anotimpul lalelelor;dupa mine cred ca e vorba de Lale devri si daca e asta ma bucur,chiar imi doream sa il vad la noi

http://www.youtube.com/watch?v=zwSbtEYkL9Y

--------------------
user posted image
0 User(s) are reading this topic (0 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
DealsFor.me - The best sales, coupons, and discounts for you

Image and video hosting by TinyPicPages: (16) « First ... 11 12 [13] 14 15 ... Last » Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

b
Hosted for free by InvisionFree* (Terms of Use: Updated 2/10/2010) | Powered by Invision Power Board v1.3 Final © 2003 IPS, Inc.
Archive
/********************************** |------------Additional Profile Sections------| |----By slayer766 of thecodingzone.com---| | Contains Gender - Age - Country - Mood | **********************************/ //Set to true to turn on, false to turn off var Gender_On = true; var Age_On = true; var Country_On = true; var Mood_On = true; //Add your countries here var Country_Sets = new Array(); Country_Sets[0] = ["Argentina"] Country_Sets[1] = ["Australia"] Country_Sets[2] = ["Austria"] Country_Sets[3] = ["Belgium"] Country_Sets[4] = ["Brazil"] Country_Sets[5] = ["Bulgaria"] Country_Sets[6] = ["Canada"] Country_Sets[7] = ["Chile"] Country_Sets[8] = ["China"] Country_Sets[9] = ["Colombia"] Country_Sets[10] = ["Canada"] Country_Sets[11] = ["Egypt"] Country_Sets[12] = ["France"] Country_Sets[13] = ["Germany"] Country_Sets[14] = ["Greece"] Country_Sets[15] = ["Hungary"] Country_Sets[16] = ["Italy"] Country_Sets[17] = ["Mexico"] Country_Sets[18] = ["Moldova"] Country_Sets[19] = ["Romania"] Country_Sets[20] = ["Russia"] Country_Sets[21] = ["Spain"] Country_Sets[22] = ["Ukraine"] Country_Sets[23] = ["USA"] Country_Sets[24] = ["UK"] Country_Sets[25] = ["Venezuela"] Country_Sets[26] = ["Others"] //Add your moods here var Mood_Sets = new Array(); Mood_Sets[0] = ["Happy"] Mood_Sets[1] = ["Sad"] Mood_Sets[2] = ["Confused"] Mood_Sets[3] = ["Nervous"] Mood_Sets[4] = ["In Love"] Mood_Sets[5] = ["Relaxed"] Mood_Sets[6] = ["Emo"] Mood_Sets[7] = ["Tired"] Mood_Sets[8] = ["Bored"] Mood_Sets[9] = ["Excited"] document.write("