InvisionFree - Free Forum Hosting
InvisionFree gives you all the tools to create a successful discussion community.

Learn More · Register Now
Welcome to Descarga de novelas. We hope you enjoy your visit.

You're currently viewing our forum as a guest. This means you are limited to certain areas of the board and there are some features you can't use. If you join our community, you'll be able to access member-only sections, and use many member-only features such as customizing your profile, sending personal messages, and voting in polls. Registration is simple, fast, and completely free.

Join our community!

If you're already a member please log in to your account to access all of our features:

Name:   Password:

Conducerea
Diverse anunturi
Linkuri
Administratori:
@ Kataky`
@ anja
@ anknan
@ Katta

Moderatori:
@ LauraPink
@ Lavyctoria
@ Nikoletth
@ yoanna
@ Este foarte important sa cititi

REGULAMENTUL!

@ Cititi de asemenea si

NOILE REGULI!

@ Numarul de mesaje necesare pentru a primi permisiunea de a downloada este 10.

@ Va rog sa va completati profilul cu cateva date personale, cum ar fi sexul, varsta, locatia si adresa de email. (In meniul My Controls, categoriile Manage Additional Profile si Edit Profile Info).

@ REGULAMENT

@ Permisiuni pentru a downloada

@ Avertismente si banari

@ Semnatura

Pages: (16) « First ... 7 8 [9] 10 11 ... Last » ( Go to first unread post ) Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Seriale Turcesti
mariminita
Posted: Mar 12 2011, 03:17 PM
Image and video hosting by TinyPic

Active
*

Group: Members
Member No.: 2.735

Are cineva habar pe unde pot gasi subtitrari la seriale vechi? Caut pentru unul din '86 "Calikusu", daca nu romana macar franceza, engleza sau spaniola pentru ca sunt paralela cu limba turca.
Asta e serialul:
http://www.youtube.com/watch?v=8AesqmAElXM&feature=related

si daca il mai vrea cineva
http://www.filmindirnet.net/calikusu-1986-...25445.html?amp; rapidshare

This post has been edited by mariminita on Mar 12 2011, 04:41 PM

--------------------
[TCZ]Female,,Romania,Relaxed[/TCZ]
lyna
Posted: Jul 18 2011, 07:14 AM

Regular
*

Member No.: 1.739

Sunt curioasa ce serial vor aduce la KanalD dupa ce se va termina Dragoste si pedeapsa.
Mie mi-ar placea sa vad serialul Sila.Aici joaca Cansu Dere (Eysan din Ezel).
http://www.youtube.com/watch?v=8zBhIyJQWpo
http://www.youtube.com/watch?v=iy7kmmD1qGo

--------------------
[TCZ],,,[/TCZ]
linuta
Posted: Jul 18 2011, 09:02 AM

Active
*

Member No.: 147

Cata lume nu si l-ar dori. De 3 ani tot il astept. La un moment dat dadeam mailuri celor de la Kanal D. Nu stiu, sper sa il dea vreodata fiindca subiectul pare interesant. Stapana inimii nu ma atrage atat de mult si cred ca nu ma voi uita. Mi-as dori sa dea ceva ce sa imi placa: Sila, Gonulcelen, Fatmagul, Samanyolu, Hatirla Sevgili si cate as mai vrea. 10.gif

--------------------
[TCZ]Female,23,Romania,Sad[/TCZ]user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
mayte_dulce
Posted: Jul 18 2011, 10:36 AM

Regular
*

Member No.: 18

QUOTE (linuta @ Jul 18 2011, 12:02 PM)
Cata lume nu si l-ar dori. De 3 ani tot il astept. La un moment dat dadeam mailuri celor de la Kanal D. Nu stiu, sper sa il dea vreodata fiindca subiectul pare interesant. Stapana inimii nu ma atrage atat de mult si cred ca nu ma voi uita. Mi-as dori sa dea ceva ce sa imi placa: Sila, Gonulcelen, Fatmagul, Samanyolu, Hatirla Sevgili si cate as mai vrea. 10.gif

Sila,Gonulcelen si Fatmagul le-as vrea si eu,Linuta,celelalte doua nu le stiu,dar o sa caute pe youtube sa vad....Sila o astept de multa vreme,vad ca tot sar peste ea,sper totusi sa o putem vedea candva...ar mai fi si altele pe care imi doresc sa le vad,dar nu stiu cate sanse sunt sa le dea

--------------------
user posted image
hellen
Posted: Jul 18 2011, 11:39 AM

Active
*

Member No.: 2.534

Din Sila am vazut si eu cateva episoade si mi-a placut.As fi vrut sa-l vad cu subtitrare.

Gonulcelen este subtitrat aproape tot pe youtube,dar pe mine nu m-a prins.
lyna
Posted: Jul 18 2011, 04:27 PM

Regular
*

Member No.: 1.739

Din Gonulcelen am vazut si eu cateva episoade.Tuba este haioasa in rol de tigancusa.As vrea sa-l vad pana la sfarsit.
Iar despre serialul cu Fatmagul (Ce vina are Fatmagul?)am citit ca are succes.Subiectul este cam dur.O fata saraca,frumoasa,aflata la un pas de a se casatori,Fatmagul-Beren Saat-este violata de niste baieti care provin din inalta societate,apoi este obligata sa se casatoreasca cu unul dintre presupusii violatori,cel mai amarat dintre ei;Fatmagul afla apoi despre sotul ei ca nu este vinovat si cu ajutorul lui le intenteaza proces celor trei baieti care au violat-o.Partea frumoasa este ca se infiripa o poveste de dragoste intre Fatmagul si sotul ei,Kerim.Am vazut cateva episoade traduse in romana.
http://www.youtube.com/user/FatmagulRo?feature=mhum#p/p
Cred insa ca este cam devreme sa-l aduca la noi.La turci deabia s-a terminat primul sezon.

This post has been edited by lyna on Jul 18 2011, 04:32 PM

--------------------
[TCZ],,,[/TCZ]
linuta
Posted: Jul 18 2011, 04:44 PM

Active
*

QUOTE (mayte_dulce @ Jul 18 2011, 01:36 PM)

Sila,Gonulcelen si Fatmagul le-as vrea si eu,Linuta,celelalte doua nu le stiu,dar o sa caute pe youtube sa vad....Sila o astept de multa vreme,vad ca tot sar peste ea,sper totusi sa o putem vedea candva...ar mai fi si altele pe care imi doresc sa le vad,dar nu stiu cate sanse sunt sa le dea

Samanyolu vreau sa il vad mai mult pentru Ozcan Deniz. Hatirla Sevgili este un serial din 2006 cu Beren Saat si Cansel Elcin (Murat din Gonulcelen). Subiectul pare interesant, las un link unde puteti citi rezumatul in engleza.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hat%C4%B1rla_Sevgili

--------------------
[TCZ]Female,23,Romania,Sad[/TCZ]user posted imageuser posted imageuser posted imageuser posted image
mayte_dulce
Posted: Jul 20 2011, 09:38 AM

Regular
*

Member No.: 18

QUOTE (linuta @ Jul 18 2011, 07:44 PM)
QUOTE (mayte_dulce @ Jul 18 2011, 01:36 PM)

Samanyolu vreau sa il vad mai mult pentru Ozcan Deniz. Hatirla Sevgili este un serial din 2006 cu Beren Saat si Cansel Elcin (Murat din Gonulcelen). Subiectul pare interesant, las un link unde puteti citi rezumatul in engleza.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hat%C4%B1rla_Sevgili

da,am citit,pare foarte interesant si de asemenea interesant mi se pare si Aşka Sürgün tot cu Beren

--------------------
user posted image
linuta
Posted: Jul 20 2011, 12:42 PM

Active
*

Da, am gasit si eu un rezumat in engleza al acestui serial. Si acesta pare interesant, tot cu vendeta dintre 2 familii. Deocamdata insa nu au anuntat nimic sper sa vedem unul dintre aceste seriale curand.

--------------------
ammalia
Posted: Jul 20 2011, 12:45 PM

Active
*

Member No.: 44

Incep sa cred ca in loc de Ask ve ceza nu vor mai da un serial turcesc, altfel ar fi facut reclama pina acum. Peste doua saptamini se termina si nimic...

--------------------
user posted image
0 User(s) are reading this topic (0 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
InvisionFree - Free Forum Hosting
Create a free forum in seconds.

Image and video hosting by TinyPicPages: (16) « First ... 7 8 [9] 10 11 ... Last » Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

b
Hosted for free by InvisionFree* (Terms of Use: Updated 2/10/2010) | Powered by Invision Power Board v1.3 Final © 2003 IPS, Inc.
Archive
/********************************** |------------Additional Profile Sections------| |----By slayer766 of thecodingzone.com---| | Contains Gender - Age - Country - Mood | **********************************/ //Set to true to turn on, false to turn off var Gender_On = true; var Age_On = true; var Country_On = true; var Mood_On = true; //Add your countries here var Country_Sets = new Array(); Country_Sets[0] = ["Argentina"] Country_Sets[1] = ["Australia"] Country_Sets[2] = ["Austria"] Country_Sets[3] = ["Belgium"] Country_Sets[4] = ["Brazil"] Country_Sets[5] = ["Bulgaria"] Country_Sets[6] = ["Canada"] Country_Sets[7] = ["Chile"] Country_Sets[8] = ["China"] Country_Sets[9] = ["Colombia"] Country_Sets[10] = ["Canada"] Country_Sets[11] = ["Egypt"] Country_Sets[12] = ["France"] Country_Sets[13] = ["Germany"] Country_Sets[14] = ["Greece"] Country_Sets[15] = ["Hungary"] Country_Sets[16] = ["Italy"] Country_Sets[17] = ["Mexico"] Country_Sets[18] = ["Moldova"] Country_Sets[19] = ["Romania"] Country_Sets[20] = ["Russia"] Country_Sets[21] = ["Spain"] Country_Sets[22] = ["Ukraine"] Country_Sets[23] = ["USA"] Country_Sets[24] = ["UK"] Country_Sets[25] = ["Venezuela"] Country_Sets[26] = ["Others"] //Add your moods here var Mood_Sets = new Array(); Mood_Sets[0] = ["Happy"] Mood_Sets[1] = ["Sad"] Mood_Sets[2] = ["Confused"] Mood_Sets[3] = ["Nervous"] Mood_Sets[4] = ["In Love"] Mood_Sets[5] = ["Relaxed"] Mood_Sets[6] = ["Emo"] Mood_Sets[7] = ["Tired"] Mood_Sets[8] = ["Bored"] Mood_Sets[9] = ["Excited"] document.write("